Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia alimentara

Buna ziua, am o fetita pe care o cresc singura, cu tatal fetitei am avut proces pentru custodie si plata pensiei alimentare.Hotararea judecatoreasca a fost trimisa de catre tribunal la firma unde lucra tatal fetitei insa acum si-a schimbat locul de munca.Ce trebuie sa fac in acest caz?I se va face in continuare popriere la noul loc de munca sau trebuie sa trimit eu hotararea judecatoreasca alaturi de contul unde trebuie virati banii?Multumesc anticipat.
comunicati d-tra sentinta noului loc de munca
Si cum as putea afla noul loc de munca pentru ca tatal fetitei refuza sa-mi dea detalii referitoare la noul loc de munca
Vechiul angajator este obligat sa trimita actele de infiintare a popririi catre noul angajator. Daca vechiul angajator nu cunoaste noul loc de munca, este obligatia dv sa depuneti demersuri pentru a-l afla si a-l aduce la consotinta vechiului angajator in vederea trimiterii actelor.

Si cum as putea afla noul loc de munca pentru ca tatal fetitei refuza sa-mi dea detalii referitoare la noul loc de munca

Dv sunteti in cea mai in masura sa raspundeti la aceasta intrebare.
Multumesc pentru raspuns, dar ce presupune depunerea demersurilor pentru a afla noul angajator?Trebuie sa se faca prin tribunal sau as putea afla de la o institutie a statului unde sunt virati banii pentru contributii?
Nu tribunalul se intereseaza de locul de munca, ci dv. De ce nu angajati un detectiv particular pentru asta?