avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

Buna ziu. Stiti cumva daca eu as dori sa deschid un salon de inchirieri scutere/ masini:etc .Dar nu am fond personal de investiti si nici locu unde as vrea sa deschid salonul se poate sa prezint doar un plan de afacere dupacare sa pot obtine un fond de la uniune europeana pentru a deschide acest salon?
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 13:30, 14 Iunie 2012
Fonduri europene nu puteti obtine pentru aceasta activitate.
Programele nationale va pot fi de folos.Infiintati SRL-D si aplicati pe site:
[ link extern ] /
mai sunt ceva banuti si poate va incadrati.Dar trebuie sa stiti ca aveti nevoie si dvs de 50% din suma solicitata.
Orice fel de program veti accesa este necesar ca si dvs sa aveti bani fie din contributie personala fie din credit.
O alta varianta este, daca sunteti din mediul rural, masura 312.
Ultima modificare: Joi, 14 Iunie 2012
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene nerambursabile mihaelafurtuna mihaelafurtuna buna!as dori sa stiu daca as putea obtine fonduri europene nerambursabile pentru un salon de coafura intr-o zona rurala?ce demersuri ar trebui sa fac,cui sa ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nicu_maryia nicu_maryia Buna ziua.As dori sa stiu si eu daca pot obtine un imprumut de la fondurile europene pentru o firma individuala ? (vezi toată discuția)
Fonduri europene hala realizare cablaje auto BalogEugen BalogEugen Buna! Sunt student in anul I in domeniul Inginerie Electrica si m-am tot gandit pentru o afacere pentru viitor in domeniu. Planul meu ar fi o hala de ... (vezi toată discuția)