Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

Buna ziu. Stiti cumva daca eu as dori sa deschid un salon de inchirieri scutere/ masini:etc .Dar nu am fond personal de investiti si nici locu unde as vrea sa deschid salonul se poate sa prezint doar un plan de afacere dupacare sa pot obtine un fond de la uniune europeana pentru a deschide acest salon?
Fonduri europene nu puteti obtine pentru aceasta activitate.
Programele nationale va pot fi de folos.Infiintati SRL-D si aplicati pe site:
[ link extern ] /
mai sunt ceva banuti si poate va incadrati.Dar trebuie sa stiti ca aveti nevoie si dvs de 50% din suma solicitata.
Orice fel de program veti accesa este necesar ca si dvs sa aveti bani fie din contributie personala fie din credit.
O alta varianta este, daca sunteti din mediul rural, masura 312.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari