Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... comisioane asigurari
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

comisioane asigurari

buna seara, acum 2 ani am lucrat ca agent si am facut 2 polite life, acum primesc de la firma de recuperari o notificare sa achit suma de 650 ron, firma de asigurari nu mi a trimis niciodata nimik, data de pe plic este 11 iunie, ei imi dau termen 15 iunie, va rog frumos un raspuns
Probabil somatia contine si ce reprezinta acei bani.Nu v-ati lamurit de ce sunteti datoare?Probabil un comision incasat fara drept?
Nu cred ca va intereseaza numai aspectul de procedura prvind recuperarea.La asigurator nu ati cerut lamuriri?
Este posibil ca persoanele carora le-ati incheiat asigurari de viata sa fi incetat plata ratelor de prima. Probabil acesta este motivul pentru care vi se solicita restituirea unui procent din comisionul incasat.