Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... somatie electrica
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

somatie electrica

In urma cu un an am cumparat un apartament, dup acare am facut contractele la toate utilitatile. Acum Am primit o somatie de la Electrica, pentru ca fostul proprietar nu si-a platit ultima factura si vor sa ma deconecteze. E legal sa platesc eu datoria lui din perioada in care eu nu eram proprietarul apartamentului, deci nu am folosit eu curentul ?
kpac, utilizator
daca mai doriti curent da
totusi factura restanta nu este pe numele meu. de ce trebuie sa platesc eu datoriile altcuiva ?