Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate primire pachete din strainatate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

primire pachete din strainatate

Cum pot sa aflu daca am primit un pachet din strainatate? Nu se procedeaza ca atunci cand primesc pachete prin posta la intern? Adica nu primesc un document din care sa rezulte ca trebuie sa il ridic, cu data respectiva? Si daca dintr-un anume motiv, nu am stiut ca trebuie sa il ridic, se intoarce la expeditor? Multumesc pentru raspuns.
In primul rand aflati de la expeditor ca v-a trimis pachet. Daca a trimis prin posta romana, acestia va notifica sa mergeti sa il ridicati. Vedeti ce firma a folosit? Pachetul daca nu este ridicat se returneaza expeditorului.