Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Formular pentru parasire de domociliu conjugal
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Formular pentru parasire de domociliu conjugal

Buna ziua ! In urma depunerii cererii de divort,am ajuns la concluzia ca este mai bine sa plec din domiciliul conjugal pentru a evita momente penibile,as vrea sa stiu daca este un formular anume ce trebuie complectat si unde trebuie depus,deoarece nu vreau sa fiu acuzat pentru parasire de domociliu. Va multumesc, o zi cat mai buna !
Nu, nu exista. Insa motivele de divort trebuie sa existe inainte de depunerea cererii, astfel ca, in opinia mea, nu puteti fi acuzat ca ati parasit domiciliu conjugal si prin urmare divortul sa se pronunte din culpa dumneavoastra exclusiva.
Puteti parasi acest domiciliu comun, este preferabil decat sa dati nastere la alte probleme. Nu exista niciun formular tip, nu va influenta parasirea domiciliului solutia din procesul de divort. Oricum actiunea este deja introdusa si probabil ca relatiile de familie sunt grav afectate.
Multumesc frumos pentru ajutor !