Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Validarea mandatului de consilier local
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Validarea mandatului de consilier local

Cum se procedeaza in cazul in care un independent, sau chiar membrul unui partid a candidat pe lista unui alt partid ?
Se constituie comisia de validare a alegerilor si se emit hotararile de validare
Potrivit legii electorale asa ceva nu exista....la depunerea candidaturii se da o declaratie de apartenenta politica....iar inscrierea la un alt partid echivaleaza cu incetarea calitatii de membru al partidului de la care ati plecat!
Deci, care e adevarul? Reformulati intrebarea!