avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din magazin- amenda administrativa?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din magazin- amenda administrativa?

acum 2 luni jumatate eu si inca o persoana am fost la un magazin de haine
> de unde am sustras o pereche de blugi de 35 d lei...vanzatoarea nea prins
> si a chemat politia...am ft la sectie unde am scris o declaratie,timp de 2
> luni nu am primit nimic...acum cateva zile am primit un telefon unde am ft
> din nou chemate la sectie pt alte declaratii,am ramas doar eu vinovata si
> pe cealalata persoana au excluso pt a nu fi judecate penal...mi sa spus ca
> voi primi o amenda administrativa,vreau sa stiu daca pot pati ceva mai
> mult de atat,tin sa mentionez ca am inapoiat blugii si st la prima abatere
> nu mai am antecedente nimic,ast raspun urgent multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters478249 , utilizator 18:12, 23 Iunie 2018
in furtul blugiilor am fost 2 persoane de fata...doar eu am sustras acei blugi...cealalta persoana nu stya c vroiam eu sa fac,politaiu mia spus ca pe ea o pune doar k martor ca sa nu fim judekte penal nici una...tot doar o amenda primesc?...si in cat timp vine amenda?
vreau si eu un raspuns urgent...dak nu sunt sunata de politai mai primesc amenda sau ma trezesc cu gaborii acasa sa ma lege....sun disperata :((((
Stimata doamna ,
In functie de atitudinea dvs procesuala , de participatia dvs la savarsirea faptei , daca nu aveti antecedente penale , este posibila aplicarea unei amenzi a procurorului.
Daca repetati fapta s-ar putea sa apara si persoanele despre care vorbiti si intr-un viitor , mai apropiat sau mai indepartat , este posibila si arestarea dvs.
Ce suma a avut amenda ? Cealalta persoana a primit amenda ?
Cat costa amendaaaa?!!!nimeni nu zice aici? !

Alte discuții în legătură

Furt din magazin Firsteman Firsteman buna!am comis o infractiune,dar regret enorm.Am sustras dintr-un magazin un lucru..au chemat politia,am dat declaratie,am returnat obiectul,au spus ca imi fac ... (vezi toată discuția)
Furt din magazin danielboss danielboss buna ziua,ma numesc popa daniel,si am mai multe intrebari,sau chiar sfaturi...ieri am fost intr un magazin de haine si am furat o geaca(65 lei),vanzatoarea m a ... (vezi toată discuția)
Furt din magazin mrn_cornel mrn_cornel Ce se poate intimpla la un furt din magazin , cu un prejudiu de 33 ron , prejudiu recuperat de magazin, obiectele raminind la magazin,( s-a specificat in PV ... (vezi toată discuția)