Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Nelamurire privind o contestatie depusa la casa de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Nelamurire privind o contestatie depusa la casa de pensii

Asi dori sa stiu cui trebuie sa ma adresez sa aflu starea unei contestatii depusa la casa de pensii [Editat] in data de 07.09.2011?Adresa de meileste:mcotet@yahoo.com.Va multumesc!
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Daca este vorba despre o contestatie impotriva unei decizii de pensie, atunci inseamna ca trebuie sa va interesati de stadiul acesteia la Comisia Centrala de Contestatii din cadrul Casei Nationale de Pensii Publice. Contestatia se depune la casa teritoriala de pensii, insa solutionarea acesteia este de competenta Comisiei Centrale de Contestatii din cadrul CNPP.