Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... furt acte proprietate casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

furt acte proprietate casa

Buna ziua ,
parintii mei mi-au facut acte de propritate pe casa in care locuim impreuna prin contract de vanzare cumparare . Mama mi-a furat actul de vanzare cumparare si spune ca l-a rupt . Ce pot sa fac pentru a intra in posesia actului ?
Va multumesc !
1) Mergeti la notarul public la care ati facut actele de vanzare-cumparare si cereti-i un duplicat sau copie legalizata. Spuneti-i situatia si va va elibera. Trebuie sa stiti la ce notar ati fost atunci,ca numai la acel notar se poate ptr ca are in arhiva actele desfasurarii de vanzare-cumparare pe numele dvs.
Tarzan2012, utilizator