Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... masina cumparata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

masina cumparata

am cumparat o masina in i8talia dar inscrisa in romania si as vrea sa fac actele aici in romania as vrea sa stiu daca pot aduce masina de acolo eu cu actele inca pe numele acelei persoane?
Daca ati achizitionat autoturismul cu documente legale,pe cale de consecinta sunteti proprietarul acestuia.
Daca autoturismul este inmatriculat in Romania ,proprietarul a prezentat certificatul fiscal ?
ce este certificatul fiscal?eu masina nu am inscriso pe numele meu vreau sa vin in tara cu ea si sa fac actele pe numele meu aici.este inca pe numele propietarului pot trece vama cu masina?