Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... dubla impunere
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

dubla impunere

O persoana cfizica care are venituri din doua surse : venituri salariale in baza unui contract individual de munca nedeterminat cu o firma privata si venituri in urma activitatilor independente in baza PFA-ului pe care il are , trebuie sa platesca aigurarile de sanatate (CAS) la Casa Nationala de Sanatate de doua ori ?nu este de ajuns ca se platesc asigurarile de sanatate in baza contractului de mca ?Statul imi va da asigurari de sanatate de doua ori ? sau cum ? cum pot proceda ca sa nu platesc de doau ori asigurarile de sanatate ?Multumesc anticipat de raspuns .
Da, se plateste CASS pentru venituri din ambele surse.
multumesc pentru raspuns , dar acest lucru nu este cumva dubla impunere , platesc de doua ori pentru acealasi tip de impozit ?!cumva statul roman imi da posibilitatatea sa am asigurari de sanatate de doua ori ?!eu o sa benefiziez de asigurari de sanatate duble sau de mai multe ?