avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... daune morale - fonduri proprii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

daune morale - fonduri proprii

daca intr-o conventie nescrisa, pun la dispozitie niste fonduri, partenera ii utilizeaza in interes propriu, fapt dovedit ulterior, pot solicita instantei ca sa recuperez aceste fonduri ca daune morale?
Cel mai recent răspuns: horia2010 , utilizator 14:53, 20 Iunie 2012
Nu cred ca le puteti cere ca daune morale.
Pentru ce i-ati pus la dispozitie banii, si in ce forma (cash, transfer bancar)?
Partenera este partenera de viata (sotie? concubina?) sau de afaceri?
Dati mai multe datlii ca sa va putem raspunde la o problema, nu la chestii generale.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Iunie 2012
smeagull, utilizator
concubina, fonduri fara acte scrise, cash
nu
merci

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre relatia de concubinaj virginia25 virginia25 Buna ziua! As dori sa stiu daca o relatie de concubinaj este recunoscuta legala,protejata in vreun fel si daca la decesul unuia dintre parteneri cel ramas in ... (vezi toată discuția)
Daune morale - taxa timbru horia2010 horia2010 se plateste taxa de timbru sau jdiciar pentru suma pe care o ceri ca daune morale? (vezi toată discuția)
Bună ziua. lucram din 2019 în regatul unit, suntem necăsătoriți, ... Remussssss Remussssss Bună ziua. Lucram din 2019 în Regatul Unit, suntem necăsătoriți, si am strâns cu mult efort și sudoare o suma de bani împreună cu concubina mea, cu ... (vezi toată discuția)