Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... daune morale - fonduri proprii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

daune morale - fonduri proprii

daca intr-o conventie nescrisa, pun la dispozitie niste fonduri, partenera ii utilizeaza in interes propriu, fapt dovedit ulterior, pot solicita instantei ca sa recuperez aceste fonduri ca daune morale?
Nu cred ca le puteti cere ca daune morale.
Pentru ce i-ati pus la dispozitie banii, si in ce forma (cash, transfer bancar)?
Partenera este partenera de viata (sotie? concubina?) sau de afaceri?
Dati mai multe datlii ca sa va putem raspunde la o problema, nu la chestii generale.
smeagull, utilizator
concubina, fonduri fara acte scrise, cash
nu
merci