Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... relatii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

relatii de munca

Buna ziua,

O intrebare: exista Contract Colectiv de Munca la nivel national valid (publicat in M.O.) pentru anul in curs?

Multumesc
NU.
De la 01.01.2011 nu mai exista ccm incheiat la nivel national ... exista in schimb ccm la nivel de ramura de activitate inca in vigoare.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua,

In ordinea celor de mai sus, imi puteti spune daca CCM pe ramura energiei electrice, termice, etc. mai este in vigoare?

Multumesc inca o data
Pe site-ul MMFPS in sectiunea dialog soicial - contracte colective de munca - grup de unitati exista CCM GU 640 din 2009 - Energie electrica valabil pana in 2013 CCM la nivel de grup de unitati producere, transport, distributie energie termica si/sau electrica.