avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 162 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCMGU nr. 640 din 30.10.2009, la nivel de unitati de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCMGU nr. 640 din 30.10.2009, la nivel de unitati de producere, transport, distributie energie termica

Buna seara si HRISTOS A INVIAT!
Va rog respectuos sa-mi spuneti daca CCMGU nr. 640 din 30.10.2009, la
nivel de unitati de producere, transport, distributie energie termica sau
electrica inregistrat la Ministerul Muncii sub nr. 640 din 30.10.2009
era in vigoare la data de 12.12.2014!La acesta data am formulat o cerere
de chemare in judecata, iar jurista societatii a spus ca CCMGU nr. 640
din 30.10.2009 nu mai era aplicabil la data de 12.12.2014!
Solicit acesta in calitate de membru de sindicat care doresc sa m-i se
acorde drepturi /diferente acordate cu ocazia sarbatorilor de paste, ziua
energeticianului si de craciun!Sarbatori fericite!
Cu stima, si doresc un
raspuns cat mai urgent fiind in litigiu cu societatea pe acesta
speta!
Numai bine!

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:49, 13 Aprilie 2015
CCMGU nr. 640 din 30.10.2009, la nivel de unitati de producere, transport, distributie energie termica a expirat la data de 30.10.2013.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solicitare in instanta plata diferente sporuri str8 str8 Buna ziua/seara! In cererea de chemare in judecata din 25.11.2014 am formulat in cererea de chemare in judecata a societatii xxx SA URMATOARELE : \\"In ... (vezi toată discuția)
Relatii de munca nisico nisico Buna ziua, O intrebare: exista Contract Colectiv de Munca la nivel national valid (publicat in M.O.) pentru anul in curs? Multumesc (vezi toată discuția)
Declansarea grevei pentru ca nu s-a dat prima de paste anymaryh anymaryh Hristos a inviat! Va rog sa ma ajutati intr-o problema : la o societate privata angajatii pot face greva din motivul ca nu au primit prima de Paste ? in ce ... (vezi toată discuția)