avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Pot profesa ca jurist?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Pot profesa ca jurist?

as dori sa stiu daca pot profesa ca jurist pt ca am terminat fac de drept s-au se da examen ca la avocat stagiar va multumesc daca ma-ti informa unde si care este tematica
Cel mai recent răspuns: crisssss , utilizator 00:06, 27 Iunie 2012
Tematica,dar si alte informatii despre examenul de admitere in barou,gasiti aici:
[ link extern ]
Da, sigur ca poti sa fii jurist...daca ai absolvit facultatea de drept cu diploma de licenta, poti profesa ca jurist!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrarea in profesia de avocat topolicianu topolicianu CARE SUNT PASII CARE TREBUIE URMATI PT. INTRAREA IN PROFESIA DE AVOCAT DUPA TERMINAREA FACULTATII DE DREPT?VA MULTUMESC! (vezi toată discuția)
Informatii-facultatea de drept ContSters86398 ContSters86398 Va rog mult sa-mi explicati cum se procedeaza !Dupa ce termini facultatea de drept esti avocat stagiar si trebuie sa stai pe langa un alt avocat s ate invete ... (vezi toată discuția)
Tutorial admitere avocatura roumanie roumanie As dori si eu niste informatii despre ce pasi trebuie sa urmezi ca sa intri in avocatura. Probabil unii gandesc de pe acum ca am terminat facultatea cum a ... (vezi toată discuția)