Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Pot profesa ca jurist?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Pot profesa ca jurist?

as dori sa stiu daca pot profesa ca jurist pt ca am terminat fac de drept s-au se da examen ca la avocat stagiar va multumesc daca ma-ti informa unde si care este tematica
Tematica,dar si alte informatii despre examenul de admitere in barou,gasiti aici:
[ link extern ]
Da, sigur ca poti sa fii jurist...daca ai absolvit facultatea de drept cu diploma de licenta, poti profesa ca jurist!