Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cheltuieli deductibile la pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cheltuieli deductibile la pfa

Buna seara! Am o intrebare cu privire la cheltuielile deductibile aferente unei pfa. Pentru niste copii xerox la un pret modest, de exemplu 30 de lei, trebuie factura si chitanta sau un bon stampilat este suficient? Va multumesc!
Cheltuielile deductibile sunt acele cheltuieli facute in scopul obtinerii veniturilor. In cazul dvs. este clar ca va este suficient bonul. Dar daca sunteti platitoare de TVA , TVA-ul se poate deduce numai de pe facturi.