Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... proces servitute de trecere
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

proces servitute de trecere

buna
sunt intr un proces de servitute de trecere si s a efectuat o exprtiza judecatoreasca pe care trebuie sa o platim.doresc sa fac o cerere prin care sa nu platesc expertiza deoarece nu eu ma intabulez.puteti sa mi dati un model de cerere ca sa l depun la dosar??
Expertiza judiciară trebuie plătită aşa cum hotărăşte instanţa., ori de către ambele părţi în cote egale ori de partea care a solicitat expertiza. Dacă trebuie achitată doar de una din părţi, aceasta va putea fi trecută la cheltuieli de judecată . Ce calitate aveţi în proces?
avem calitaea de parati in proces si expertiza se imparte in 3 doar ca suma este foarte mare in conditiile care am mai dat 300 ron.