avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Instalare POS pentru plati cu cardul
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Instalare POS pentru plati cu cardul

Datorita specificului activitatii pe care o desfasuram la firma suntem obligati sa instalam POS pentru plati cu cardul.Am inteles ca sunt ceva costuri pentru instalare, comisioane lunare, etc.Imi puteti spune carei banca sa ma adresez?Care ar fi mai avantajoasa.Avem contul deschis la B Romaneasca si aceasta banca nu are acest serviciu.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 15:34, 27 Iunie 2012
Puteti sa intrati pe site-ul mai multor banci sa consultati ofertele si sa luati legatura telefonic cu ei .
Sunteti singurul in masura sa alegeti oferta cea mai avantajoasa pentru dumneavoastra.
Ce va pot spune este ca de obicei bancile nu percep taxe de achizitie, transport,instalare, administrare,chirie lunara, fac instruire gratuita, asigura asistenta iar comisioanele (sau procentul din valoare vanzari) sunt negociabile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine plateste comisionul ionut_ig ionut_ig Conform legii 196/2018, asociatiile de proprietari sunt obligate sa afiseze IBAN-ul pentru a permite plata direct in cont. Asociatia unde sunt eu are cont ... (vezi toată discuția)
Contul bancar, plata on-line si registrul de casa ContSters235906 ContSters235906 Buna ziua, ma poate ajuta cineva in urmatoarea speta??....La asociatia de prop.unde activez ca administrator,mi s-a propus sa fac in asa fel incat oamenii ... (vezi toată discuția)
Magazin online - am nevoie de un sfat user277 user277 Exista foarte multi romani implicati in diverse firme de MLM (multi level marketing) si, fara discutie, sunt multe persoane fizice care vand produsele acestor ... (vezi toată discuția)