Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical sarcina si lauzie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical sarcina si lauzie

Buna ziua !

Vreau sa intreb cand pot beneficia de cele 126 zile concediu de sarcina si lauzie. Eu stiu ca sunt obligata ca 42 de zile sa le ieu dupa nastere ira diferenta de 84 zile inainte de nastere sau dupa cele 42 de zile dupa nastere.

Multumesc mult !!!
Cele zile le puteti lua exact cum doriti, ideea este ca dupa nastere trebuie sa fie minim 42.