avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical sarcina si lauzie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical sarcina si lauzie

Buna ziua !

Vreau sa intreb cand pot beneficia de cele 126 zile concediu de sarcina si lauzie. Eu stiu ca sunt obligata ca 42 de zile sa le ieu dupa nastere ira diferenta de 84 zile inainte de nastere sau dupa cele 42 de zile dupa nastere.


Multumesc mult !!!
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 15:52, 28 Iunie 2012
Cele zile le puteti lua exact cum doriti, ideea este ca dupa nastere trebuie sa fie minim 42.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal sau postnatal obligatoriu? oanaelena22 oanaelena22 buna ziua am doua intrebari in legatura cu concediu pre / post natal, stiu ca este un total de 126 zile, din care 42 obligatorii dupa nastere, intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal ioanaep ioanaep Buna ziua, In ceea ce priveste plata concediului prenatal de FNUASS de 126 zile am urmatoarea intrebare. Se poate lua concediu prenatal dupa nastere mai ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, eu trebuia sa nasc in 20 octombrie data probabila ... Mirela092 Mirela092 Buna ziua, eu trebuia sa nasc in 20 octombrie data probabila nasterii, dar din cauza unor probleme de ieri sunt internata in spital si voi naste maine. Sarcina ... (vezi toată discuția)