Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vanzare cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vanzare cumparare teren

Un contract de vanzare cumparare a unui teren extravilan,facut in forma scrisa sub semnatura privata si in prezenta unui martor,este valabil?Sau este obligatorie forma autentica (la notar)?
Contractul de vanzare - cumparare a terenului se face obligatoriu prin act autentic.
Actul facut in forma scrisa sub semnatura privata si in prezenta unui martor are valoarea unui antecontract.