Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO

Pe data de 27 iunie am fost investit viceprimar la o comună şi sunt cadru didactic titular, m-ar interesa pentru cîte zile lucrătoare voi putea lua indemnizaţia de CO de la şcoală?
Aveti dreptul la compensarea in bani numai daca raportul de munca inceteaza. in cazul dvs, raportul de munca se suspenda ...
@roman gheorghe
din data de 27 iunie raportul de munca se suspenda. Daca ati beneficiat de CO intre 22-26 iunie, veti putea lua indemnizatia de CO pt aceasta perioada.