avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO

Pe data de 27 iunie am fost investit viceprimar la o comună şi sunt cadru didactic titular, m-ar interesa pentru cîte zile lucrătoare voi putea lua indemnizaţia de CO de la şcoală?
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 08:46, 29 Iunie 2012
Aveti dreptul la compensarea in bani numai daca raportul de munca inceteaza. in cazul dvs, raportul de munca se suspenda ...
@roman gheorghe
din data de 27 iunie raportul de munca se suspenda. Daca ati beneficiat de CO intre 22-26 iunie, veti putea lua indemnizatia de CO pt aceasta perioada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizaþie viceprimar roman gheorghe roman gheorghe Sunt cadru didactic şi din data de 25 iunie am intrat în concediu de odihnă 62 de zile. În data de 26 iunie am fost ales viceprimar de comună. Voi mai ... (vezi toată discuția)
Pensionare cadru didactic - cand platim concediul de odihna? doina136 doina136 Un cadru didactic titular solicita pensionarea pt. limita de varsta incepand cu 1 iulie 2012. Cand ii platim concediul de odihna, avand in vedere ca scoala se ... (vezi toată discuția)
Compensare co la încetarea contractului de muncă Ileana popa Ileana popa Bună ziua, Cadru didactic titular a avut CIM suspendat, în perioada 13.02.2017- 13.02.2019.Începând cu 14.02.2019 solicită încetarea CIM cu art.55, ... (vezi toată discuția)