Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... actiune de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

actiune de divort

sotul meu lucreaza in strainatate,cum pot introduce actiunea de divort avand in vedere ca nu-i stiu nici locul de munca si nici unde locuieste,pt a se prezenta la proces?
trebuie sa convingeti instanta ca ati facut toate demersurile ii a-i afla adresa. daca o convingeti va incuviinteaza sa faceti citarea acolo pin mica publicitatea....insa nu este lucru usor