avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 966 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... SUSPENDARE PENTRU OMOR?????
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

SUSPENDARE PENTRU OMOR?????

Ce parere aveti de decizia luata cu privire la uciderea FACUTA DE " huidu" SI PEDEPSITA CU 2 ANI SI JUMATATE CU SUSOENDARE???? HALAL PRET ARE VIATA A 3 PERSOANE!!!!:banned::help::hammer:#-oX-(
Se uzitează, nu e singurul. A fost omor din culpa si exista o hotarare a ICCJ care valideaza condamnarea cu suspendare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tentativa de omor sau nu? sadkid sadkid Buna ziua , Rog sa ma ajutati cu un sfat... Am un prieten, care in urma cu 3 ani a fost agresat inpreuna cu alte persoane de un vecin un pic ... (vezi toată discuția)
Ucidere din culpă: am provocat un accident rutier în urma o persoană a decedat iar alta a fost rănită. care sunt șansele să primesc o condamnare cu executare? Vykut Vykut Bună ziua. Am provocat un accident rutier în urma cu câteva luni de zile de unde a rezultat o persoana decedata și o persoana rănită. Am depășit pe ... (vezi toată discuția)
Omor din culpa Maitreyia Maitreyia Pretenul meu a fost arestat in Austria pentru un mandat de 5 ani cu executare, pentru omor din culpa. In urma cu 5 ani a avut loc accidentul de masina soldat ... (vezi toată discuția)