Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in instanta

BUNA ZIUA. AM SANSE DE CASTIG DACA AS ATACA IN INSTANTA LEGEA 244/2011 (MODIFICAREA LEGII 85/92 PRIVIND VANZAREA DE LOCUINTE DIN FONDUL LOCATIV DE STAT) VA ROG MULT SA MI RASPUNDETI .MULTUMESC ANTICIPAT.
O lege sau un articol de lege se poate contesta cu sesizare la Curtea Constitutionala.
Sansele de castig sunt in functie de motivarea acestei sesizari, cu referire exacta la ce articol din Constitutie se incalca prin aplicarea acestei prevederi.
Atentie, ce articol din constitutie, nu ce interes personal al dvs. este lezat.