Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract v-c termen limitat sau procura termen ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract v-c termen limitat sau procura termen nelimitat?

Buna ziua. V arog sa ma ajutati cu un raspuns in leg. cu probl. mea.
Acum cativa ani, am incheiat un antecontract de v-c, pentru un teren, cu o firma si am primit intregul pret al terenului. Antecontractul avea trecuta ca data de finalizare pt contract peste 2 luni. Tot atunci, am semnat si o procura prin care am imputernicit o pers. de la acea firma prin care am mandatat-o sa faca toate actele in numele meu si sa semneze contractul final, fara sa ma mai prezint eu la notariat. In procura, la final este scris asa: "...va semna contractul de v-c...va indeplini toate formalitatile necesare ducerii la indeplinirea prezentului mandat. Procura este pe termen nelimitat, pana la frealizarea operatiunii juridice sus-mentionate".
As putea revinde acest teren, fara sa am explicatii de dat acelei firme cu procura?
Multumesc
Chiar nu ma poate sfatui nimeni....?