Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensionar care cumuleaza pensia cu salariul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensionar care cumuleaza pensia cu salariul

buna ziua!
avand in vedere ca pensia limita de varsta poate fi obtinuta prin reducerea varstei standard de pensionare sau la implinirea varstei standard de pensionare, as dori sa aflu daca este mentionat in legislatie faptul ca un pensionar de limita de varsta, care cumuleaza pensia cu salariul, poate beneficia de spor pentru vechime in munca?
Nu este niciunde prevazut in mod expres acest lucru.
In legislatie nu este prevazut expres, insa in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia se poate reglementa acest lucru.