Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi salariale

Suntem un grup de cadre didactice si dorim sa stim daca intr-un conflict pe probleme salariale (Legea 221/2008) putem sa deschidem actiune in instanta si daca este obligatoriu sa avem avocat care sa ne reprezinte sau poate unul din colegii aflati pe lista reclamantilor.Mentionam ca nu suntem membri de sindicat si ei nu ne pot reprezenta.
Va multumim si asteptam un raspuns.
Daca este vorba despre un conflict de munca , atunci se poate declansa o actiune in instanta pentru a se solutiona acesta .. nu este nevoie sa va angajati un avocat ..... puteti da o procura acelui coleg pentru a va sustine interesele si a va reprezenta in fata instnatei.
Va multumesc pentru raspuns.