Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Evacuare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Evacuare

am trait in concubinaj cu un barbat timp de 9 ani.prin tribunal am obtinut evacuarea lui (septembrie 2010),eu fiind in strainatate ,el refuza sa plece din apartamentul meu.Vreau sa ma duc acasa ca sa-i pun in vedere, daca nu pleaca de buna voie,atunci trebuie sa apelez la executor judecatoresc,as vrea sa stiu cine suporta cheltuieliile,eu sau el ? va multumesc anticipat
Cheltuielile cu executarea le suportă partea care se face vinovată de recurgerea la această procedură, întrucât a refuzat a-şi îndeplini în mod voluntar obligaţiile .
Cheltuielile de executare (onorariu executor, taxe) le veti avansa dvs si ulterior ele vor fi recuperate de la cel vinovat de a fi refuzat parasirea imobilului.