Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie militara si pensie civila
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie militara si pensie civila

Buna ziua! Am o intrebare. Sunt pensionar militar. Am iesit la pensie la 45de ani,in anul 2004. Din anul 2005 pana in prezent am lucrat ca si civil. Am dreptul si la o pensie civila?
Se merge la casa de pensii civila a municipiului si solicitati CAS pe perioada 2005 pana in prezent si cu adeverinta respectiva va deplasati la casa de pensii militara de care apartineti si solicitati recalcularea pensiei. Din luna urmatoare depunerii adeverintei vi se va adauga la pensia militara suma cuvenita.