Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Valabilitate pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Valabilitate pasaport

Buna ziua,
intentionez sa plec impreuna cu sotia si fiica de 12 ani ,in concediu in Bulagaria pe data de 15.07.Valabilitatea pasaportului fiicei mele este de 21.08.2012.Este posibil sa nu poata iesi din tara ?
Mentionez ca durata sederi in Bulgaria conform biletelor cumparate este de 7 zile , deci pe data de 23.07 ne vom intoarce.
Pasaportul e valabil pana in ultima zi, fata poate iesi din tara cu acel pasaport
Multumesc pentru raspuns.