Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... furnizare apa potabila
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

furnizare apa potabila

am contract de furnizare a apei potabile cu o firma, nu am restante la plata facturilor catre furnizor si toturi dupa modernizarea retelei de apa am fost debransat din vechea retea de apa- am stat 7 zile fara apa potabila-si obligat sa execut pe cheltuiala mea o subtraversare de strada si achizitionarea conductei aferente cu toate ca este domeniu public. pot actiona in instanta firma cu care am contract , pentru am recupera investitiile efectuate pe domeniul public ?
Nu ati precizat daca furnizorul de utilitate apa este aceiasi persoana juridica responsabila pentru debransarea de la vechea retea
Problema actionarii in justitie a firmei este mai delicata,deoarece in cazul mentionat dvs nu detineti temeiul legal
da,este aceeasi societate