Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... am un inprumut la cooperativa de credit cu giranti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

am un inprumut la cooperativa de credit cu giranti

am facut un inprumut de 3500 ron acum 2 ani ,in urma cu 2 luni am ramas fara munca si in imposibitatea de a plati rata mai avand inca vreo 1500 de dat .am vorbit cu giranti si leam explicat ca singura solutie e sa ma accepte si sa le inapoiez bani imediat ce este posibil..dar mai de curand am inceput sa primesc amentari ca ma baga in tribunal etc.
ce pot face e posibil sa ma dea in judecata atata timp cat au semnat un contract si siau dat acordu?
nu am alta problema decat ca miar pica datori noi pe cap privind cheltuieli de judecata in cazu in care castiga .Va multumesc!
Nu aveti ce face altceva, decat sa platiti. Girantii va pot da in judecata, dar daca nu aveti salariu si nici bunuri, nu au de unde recupera cat datorati, deocamdata.
Daca aveti bunuri, ar trebui sa va grabiti sa platiti , sa nu ajungeti la executare silita