Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... falimentul firmei aflate in lichidare din 2005
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

falimentul firmei aflate in lichidare din 2005

Putem cere falimentul unei societati aflate in lichidare din 2005, dar de care nu s-a ocupat deloc lichidatorul numit de Registrul Comertului? Suma datoriilor este de 6 094 lei, toata datorata bugetului de stat pentru impozitele pe profit/venit si TVA. Societatea nu mai are nici un fel de activitate si nu detine bunuri in patrimoniu. Va multumesc.
da