Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cat costa falimentul
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cat costa falimentul

Doresc sa deschid procedura insolventei si declararea falimentului pentru o societate care nu mai are activitate si se afla in lichidare din 2005. Nu are creditori neplatiti, are doar datorii la buget din TVA si impozit pe profit/venit aprox 6000 lei. Ma intereseaza cat m-ar costa procedura falimentului si cam cat dureaza.
Va multumesc
taxa de timbru este 120 de lei. cat dureaza e relativ, intre 2 si 5 ani, in functie de firma.