Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... citarea prin publicitate
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

citarea prin publicitate

este obligatorie depunerea in original a ziarului in care s-a efectuat citarea prin publicitate?
care este textul de lege avut in vedere?
... intr-un alt dosar, am indeplinit cerinta instantei si am citat paratul intr-un ziar national. Instanta insista si-mi pune in vedere sa citez in alt ziar... DE CE?? Ii arat ca deja am facut demersul, iar ea imi suspenda pe 155. Mi se pare cel putin ciudat atat timp cat in cod nu este specificat in care ziar trebuie sa fac citarea. Si sa nu va inchipuiti ca am publicat in Flacara sau Formula AS!!
Va rog, ajutati-ma!:">
danamica a scris:

este obligatorie depunerea in original a ziarului in care s-a efectuat citarea prin publicitate?

Altfel cum ati fi dovedit in fata instantei ????

Citarea partilor trebuie efectuata intr-un ziar national de larga circulatie