Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... drepturi ale functionarului public detasat
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

drepturi ale functionarului public detasat

Care sunt drepturile de care va beneficia un functioar public detasat de la o institutie publica la care beneficia de un salariu si de unele sporuri mai mari decat cele de la institutia la care este detasat? reglementarea din Statutul functionarilor publici conform careia functionarul detasat isi pastreaza functia si salariul se completeaz[ si cu prevederile din Codul muncii, care spun ca persoana detasata beneficiaza de drepturile mai favorabile, fie cele de la unitatea care l-a detasat fie cele de la unitatea la care este detasat? multumesc
paulpopa5 a scris:

Care sunt drepturile de care va beneficia un functioar public detasat de la o institutie publica la care beneficia de un salariu si de unele sporuri mai mari decat cele de la institutia la care este detasat? reglementarea din Statutul functionarilor publici conform careia functionarul detasat isi pastreaza functia si salariul se completeaza si cu prevederile din Codul muncii, care spun ca persoana detasata beneficiaza de drepturile mai favorabile, fie cele de la unitatea care l-a detasat fie cele de la unitatea la care este detasat? multumesc