Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare punct de lucru

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog daca o firma cu sediul social in Spania, poate infiinta un punct de lucru in UK, sau poate presta lucrari si servicii pe teritoriul Marii Britanii?
Mentionez ca domeniul de activitate este - Constructii, amenajari interioare.
Multumesc!
Problema pare complexa, insa consider ca este relativ simpla: va invit sa lecturati cu atentie conventia pentru evitarea dublei impuneri dintre Regatul Unit si Spania, semnata la 21 octombrie 1975, act in care veti gasi conditiile speciale in cazul in care o firma inregistrata intr-unul din aceste doua tari poate desfasura activitati economice pe teritoriul celeilalte.
ContSters44758, utilizator