avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort

Am deschis actiunea de divort si maine am a 2-a infatisare,infatisare la care ar trebui sa fie prezente ambele parti,martorii si fondul deoarece din casnicie a rezultat un minor.Eu nu am pe cine sa pun martori pt ca nimeni nu vrea sa se puna cu fostul sot.Mentionez ca martorii nu au fost citati pt ca am zis ca ii aduc eu dar acum ei nu mai vor sa vina.Pot sa duc maine alt martor daca instanta nu a fost anuntata de acest martor?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:05, 12 Ianuarie 2009
Cat ma costa sa angajez un avocat?
Ar fi neprofesional ca unul dintre avocati, ca si mine, sa va vorbeasca de un onorariu prin intermediul acestui forum.
Nu cred ce veti primi un raspuns.

In acest moment lipsa raspunsului de la autoritate nu inseamna neaparat amanare.
av. Schwarz
In cazul dvs nu va costa mult un avocat.E un caz uzual.
Daca nu e facuta ancheta sociala cauza se va amana.
Daca aveati avocat angajat ancheta s-ar fi facut mai repede.

avocat Claudiu lascoschi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu doresc sa divortez eu_gabriel eu_gabriel am asa de multe de spus ca nu stiu cu ce sa incep... o sa ma straduiesc sa fiu cat mai concis si la subiect. va rog sa ma ajutati. sotia mea mi-a trimis ... (vezi toată discuția)
Acuzat in dosar penal lex64 lex64 fratele meu este chemat in judecata pe 10 .11.2010,ca complice la talharie.nu s-a dus la nici o audiere,nici o declaratie,neavand parinti, deoarece nu ... (vezi toată discuția)
Citatie de la parchetul de pe langa inalta curte de casatie si justitie fara sens caterina222 caterina222 Buna seara, am primit azi o citatie de la Parchetul de pe langa Inalta Curte de Justitie si Casatie pe care n-o inteleg...nu inteleg despre ce proces este ... (vezi toată discuția)