Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... redistribuire liceu
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

redistribuire liceu

Buna seara,
Am un baiat care a terminat clasa a 8-a.Nu am completat corespunzator optiunile si am fost repartizati la un profil care nu este potrivit pentru el.
Am auzit ca se mai face o redistribuire ! Ma puteti ajuta cu o parere sau sfat ,daca cineva s-a confruntat cu asemenea situatie!
Multumesc!
Redistribuirea in etapa a 2-a se face doar pentru elevii care au rămas nerepartizaţi după prima etapă, sau nu au participat, din diferite motive, la prima etapă de admitere. Copilul dvs nu poate participa la aceasta etapa de repartizare intrucat el a fost deja repartizat in prima etapa chiar daca nu sunteti ,multumiti !