Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... reprogramarea examen auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

reprogramarea examen auto

imi aleg eu ziua sau o alege domnul de la politie, data reprogramarii. .?mentionez ca am picat orasul(emotii de imi tremurau si mainile si picioarele cand vedeam politistul langa mine), mi se pare absurd sa astept asa mult. ce trebuie sa fac ?imi expira cazierul(eliberat pe 9 aprilie) si examenul il dau pe 19 septembrie.sunt aproximativ 2 luni pana la noul examen ,,proba oras,,.pana atunci cred ca am fobie la uniforma de politist:stunned:
din cate stiu cazierul auto este valabil 6 luni de la emitere. daca a fost eliberat pe 9 aprilie este valabil pana pe 9 octombrie! nu socotesc cum trebuie?

acum reprogramarea se face si in functie de cati candidati sunt programati sau reprogramati pentru sustinerea examenului.

cat despre examen nu trebuie sa ai emotii!
gandeste pozitiv, gandeste-te ca dupa ce vei obtine permisul de conducere vei deveni independenta de alte mijloace de transport, iti vei putea programa altfel timpul, nu vei mai depinde altii.
daca in perioada de "incepator cu lamaie" vei fi claxonata sau vei primi "observatii" mai mult sau mai putin obiective, nu le baga in seama. toti cand ajung cu covrigul in mana uita ca au fost si ei incepatori.

succes la examen.

ps: politistul examinator nu te mananca, daca ai fobie la uniforma de politist :Ospune-i lucrul asta si poate se schimba in altceva;)