Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Act de proprietate asupra terenului castigat in ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Act de proprietate asupra terenului castigat in instanta

Am o Decizie definitiva si irevocabila pe terenul mostenit de la parintii mei,teren ce nu a fost inscris in Registrul agricol.
Conform Legii nr 18/91 fratii mei au aceleasi drepturi asupra terenului atata timp cat numai eu am castigat.Am contestat in instanta Decizia Comisiei comunale si cea a Comisiei judetene.Fratii nu m-au sprijinit cu nimic!

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Au toti fratii mei dreptul; la terenul castigat in Decizie?Terenul castigat de mine este partajabil?
Toti mostenitorii legali au dreptul asupra ternului.
Da terenul poate fi partajabil.