avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Act de proprietate asupra terenului castigat in ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Act de proprietate asupra terenului castigat in instanta

Am o Decizie definitiva si irevocabila pe terenul mostenit de la parintii mei,teren ce nu a fost inscris in Registrul agricol.
Conform Legii nr 18/91 fratii mei au aceleasi drepturi asupra terenului atata timp cat numai eu am castigat.Am contestat in instanta Decizia Comisiei comunale si cea a Comisiei judetene.Fratii nu m-au sprijinit cu nimic!

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Au toti fratii mei dreptul; la terenul castigat in Decizie?Terenul castigat de mine este partajabil?
Cel mai recent răspuns: BEJENARU PETRU , Expert judiciar 07:31, 20 Iulie 2012
Toti mostenitorii legali au dreptul asupra ternului.
Da terenul poate fi partajabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare primarie mostenire sabinaincas sabinaincas suntem 5 mostenitori s a facut mostenirea exista certificat de mostenire dorim sa fim inregistrati la primarie cu cotele aferente unul din mostenitori cu ... (vezi toată discuția)
Retrocedare teren leusan leusan Bunicul mei patern a detinut mai multe terenuri atat intravilane cat si extravilane ,pe raza unei comune,care au fost preluate abuzivc odata cu ... (vezi toată discuția)
Hotarari irevocabile contradictorii pe legea 18/1991 diana58 diana58 1) Doresc sa stiu care din urmatoarele decizii irevocabile este valabila. Prima a fost pronuntata in 1997 si, conform legii 18/91,da dreptul matusii mele la ... (vezi toată discuția)