Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării cont bancar- depunere eronata
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

cont bancar- depunere eronata

Buna ziua! Imi poate spune si mie cineva ce se intampla daca doresti sa depui o suma de bani intr-un cont,iar nr. contului pe care il furnizezi operatorului bancar este eronat.Exista vreun mecanism prin care operatorul sa realizeze ca e gresit contul sau efectueaza tranzactia?Multumesc
In mod normal banca ar trebui sa observa ca nr contului este unul gresit. Ori are mai putine/mai multe cifre ori nu corespunde cu titularul indicat de dvs in ordinul de plata.