Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titular proprietate cu interdictie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titular proprietate cu interdictie

Buna seara,
Prietena mea vrea sa cumpere un apartament unde la titular proprietate figureaza o persoana si o alta persoana cu uzufruct viager. La notar, la vanzare trebuie sa seprezinte ambele persoane ?
Multumesc frumos pentru raspuns.
Un notar cu experienta se asigura ca nu se va intampla patania.