Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... contopire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

contopire

daca ai doua delicte si ai condamnare la primul delict de 4 ani si la al doilea de 1 an ,deci pedeapsa cumulata ar fi de 5 ani se poate face contopire de pedepse?multumesc anticipat

Păi dacă a fost făcută contopirea celor 2 pedepse, ce să se mai contopească? Mai există vreo infracţiune concurentă cu cele pentru care a fost pronunţată condmanarea în spania? Doar în aceste condiţii ar fi posibil. Adică, să mai fi fost comisă şi o a treia infracţiune, în aceeaşi perioadă, şi să nu fi fost încă pronunţată hotărârea din Spania , la vremea când a fost comisă.
daca in spania a fost condamnat la 4 + 1 = 5 ani , iar cu ocazia recunoasterii la curtea de apel bucuresti s-a recunoscut hotararea si s-a dispus executarea unui mandat de 5 ani , nu cred ca se mai poate face ceva.
e de incercat insa ........