Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... intrebare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

intrebare

Buna ziua! Am si eu o nelamurire. Am fost absolventa la master anul trecut in vara, apoi mi-am facut pentru indemnizatia de somaj si intre timp am fost angajata din somaj si am facut hartiile pentru a primi patronul subventia de la stat si din martie nu primim niciun raspuns. Credeti ca se va aproba dosarul? Va multumesc
Daca v-ati incadrat in termenul de 12 luni de la data absolvirii masterului, in mod normal trebuie ca angajatorul sa beneficieze de facilitate.
1. Cred ca problema AJOFM este ca nu mai au fonduri pentru asa ceva.

2. - Mergeti la Agentia de Somaj si solicitati sa va spuna in ce stadiu se afla cererea depusa.
- Oricum ar fi fost trebuia sa primiti un raspuns in scris sau o decizie de aprobare sau respingere.