Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cum pot sa aflu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cum pot sa aflu

Cum pot afla daca pe numele meu partea adversa a depus proprie pe salar, stopaj pe conturile bancare,etc, bineinteles inainte sa primesc bani din strainatate si sa ma anunte banca ca am contul blocat?!
Va uitati pe portalul instantelor de judecata , dupa judecatoria de care apartineti cu domiciliul si dupa numele dvs, daca s-a depus cerere si s-a incuviintat, de executare silita.
Si cei de la finante trebuie sa faca cerere la judecatori pt poprire?
Legat de conturile bancare blocate depinde de banca, unele suna si te anunta imediat ce au primit poprire, altele nici nu se gandesc, nu te anunta deloc.