avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta definitiva

Daca eu am facut recurs la sentinta de fond si a fost respinsa , ce data se ia in considerare pentru aplicarea pedepsei?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:38, 27 Iulie 2012
Hotărârea devine executorie la data pronunţării hotărârii prin care s-a respins recursul declarat împotriva hotărârii instanţei de fond.
Intrebarea dvs. nu este clara.
Ce anume va intereseaza sa aflati?
Cand puteti fi ridicat de organele de politie de la domiciliul dvs. sau alte lucruri?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recursul si procesul penal cskeresztess cskeresztess Va rog sa ma lamuriti daca recursul in procesul penal, suspenda executarea pedepsei privative de libertate. Care este textul legal care se refera la aceasta ... (vezi toată discuția)
S-a prescris sau nu? adrianaardelean adrianaardelean buna ziua va rog sa ma ajutati sa ma lamuresc vis-a-vis de implinirea termenului de prescriptie povestea e foarte lunga am sa incerc sa o redau succint. e ... (vezi toată discuția)
Incarcerare doru anghel doru anghel fiul meu are niste procese penale in faza terminala(delapidare si trafic de stupefiante) trebuie sa se dea sentinta si oricum ai da-o nu cred ca poate fi ... (vezi toată discuția)