Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta definitiva

Daca eu am facut recurs la sentinta de fond si a fost respinsa , ce data se ia in considerare pentru aplicarea pedepsei?
Hotărârea devine executorie la data pronunţării hotărârii prin care s-a respins recursul declarat împotriva hotărârii instanţei de fond.
Intrebarea dvs. nu este clara.
Ce anume va intereseaza sa aflati?
Cand puteti fi ridicat de organele de politie de la domiciliul dvs. sau alte lucruri?