Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CIC

Bună seara! Aș dori să mă lămurească cineva, dacă optez pt. CIC 2 ani, voi fi plătită în al doilea an? Sau automat mă vor băga în concediu fără plată?
Mda, cred că m-am autolămurit singură.Dacă optez pt. 1 an de concediu și din motive diverse nu pot să mă reîntorc la muncă, atunci singura posibilitate e să intru în concediu fără plată pt. următoarele 12 luni până ce copilul împlinește 2 ani. Dacă optez de la început pt 2 ani, atunci voi fi plătită cu minim 600 lei maxim 1200 lei.
:offtopic:

Se pare ca "noaptea e un sfetnic bun", v-ati lamurit inainte de a se face ziua.
Corect! Așa e când ai un bebe care te ține treaz noaptea :)