avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CIC

Bună seara! Aș dori să mă lămurească cineva, dacă optez pt. CIC 2 ani, voi fi plătită în al doilea an? Sau automat mă vor băga în concediu fără plată?
Cel mai recent răspuns: maria_cseh , utilizator 15:05, 30 Iulie 2012
Mda, cred că m-am autolămurit singură.Dacă optez pt. 1 an de concediu și din motive diverse nu pot să mă reîntorc la muncă, atunci singura posibilitate e să intru în concediu fără plată pt. următoarele 12 luni până ce copilul împlinește 2 ani. Dacă optez de la început pt 2 ani, atunci voi fi plătită cu minim 600 lei maxim 1200 lei.
:offtopic:

Se pare ca "noaptea e un sfetnic bun", v-ati lamurit inainte de a se face ziua.
Corect! Așa e când ai un bebe care te ține treaz noaptea :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil tzika tzika daca copilul meu se naste in mai 2012 si optez pentru 2 ani concediu ce indemnizatie primesc ? primul an 600 si 200 alocatie dar in al doilea an? (vezi toată discuția)
Durata ccc in 2011 elena 79 elena 79 MA POATE LAMURI SI PE MINE CINEVA CAT ESTE CIC IN 2011(MA REFER LA DURATA LUI,STIU CA SUNT 2 VARIANTE)?MULTUMESC! (vezi toată discuția)
Indemnizatie de crestere copil mystycum mystycum Buna ziua,am si eu urmatoarea situatie pe care vreau sa mi-o lamuriti ,va rog:acum la sfarsitul lunii trebuie sa-mi fac dosarul pentru indemnizatia de ... (vezi toată discuția)