Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... proba video considerata proba in proces.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

proba video considerata proba in proces.

Buna,am si eu o intrebare poate fi considerata proba intr un proces,inregistrarea video?sau se poate deschide un proces impotriva cuiva doar pe baza unei inregistrari video:(
sau daca prietenul meu a lucrat intr un magazin cu fosta lui sotie si aceasta a furat,poate fi tras si el la raspundere
daca este vorba de un proces penal, filmarea se poate folosi ca proba in dosar. depinde cit de relevanta este filmarea raportata la fapta comisa.